BEST IN SHOW:-
SYKES, Mr R.H. & Mrs G.M - DARAQUIST BARRY A REEF JW
RESERVE BEST IN SHOW:-
GRIMSDELL, Mr & Mrs A - SH.CH. GILLANCETTE PEBBLES FOR
TATTERSETT JW
BEST OPPOSITE SEX:-
GRIMSDELL, Mr & Mrs A - SH.CH. GILLANCETTE PEBBLES FOR
TATTERSETT JW
BEST PUPPY IN SHOW:-
HENRY. Dr.C.J. & Mrs. M.C. - BEECHANGER VELVET CRAB
BEST VETERAN IN SHOW:-
FISHER, Mrs. G.O. & Mr. G.W. - SH CH BEECHANGER WAGTAIL JW SHCM
BEST SPECIAL BEGINNER:-
MELLISH, Mr P. - WATTLEWOOD SILVER ARROW TO MONBREC
SESS CHAMPIONSHIP SHOW 2017
RESULTS DOGS
KENNEL CLUB CHALLENG CERTIFICATE
- DOG
JUDGE: MRS SUE BRYANT (FRIARSOAK)
DOG CC:-
SYKES, Mr R.H. & Mrs G.M - DARAQUIST BARRY A REEF JW
RESERVE CC:-
KELLY, Mr N.R. & Mrs J.K - SH CH RICHECCA SHADES OF GREY JW
BEST PUPPY DOG:-
ARKLEY Mr. P & Miss. L. - HARTSETT FLASHDANCE
BEST VETERAN DOG:- FISHER,
Mrs. G.O. & Mr. G.W. - SH CH BEECHANGER WAGTAIL JW SHCM
|
CLASS 1. MINOR PUPPY DOG (0)
No Entries |
|
CLASS 2. PUPPY DOG (5.2)
1st:- ARKLEY Mr. P & Miss.
L. - HARTSETT FLASHDANCE
2nd:- WATTS. Mr J. & Mrs P
& D. - HARTSETT LAST TANGO
3rd:- NEATH. Mrs J - ALBADORA
ROUGH JUSTICE |
|
CLASS 3. VETERAN DOG (4.2)
1st:- FISHER, Mrs. G.O. &
Mr. G.W. - SH CH BEECHANGER WAGTAIL JW SHCM
2nd:- MITCHELL, Mrs F &
WITHEY. M. - SH CH SUNSPRAKE RAGING STORM OVER SCRATCHWOOD JW
|
|
CLASS 4. JUNIOR DOG (4.1)
1st:- SCHONEVILLE, Mr P. &
Mrs DERRY. A. - HAWKLAWN KHAMSIN AT BALVENIE
2nd:- WATKIN, J.W - VALSETT
STARLITE ROMANCER
3rd:- SALMON, Mrs. J. -
GILLANCETTE DAY DREAMER |
|
CLASS 5. YEARLING DOG (4.1)
1st:- WATKIN, J.W - VALSETT
STARLITE ROMANCER
2nd:- BUTLER, Mrs J. & C. -
WANSLEYDALE GOLDSMITH
3rd:- BROWN. Mr R. & Mrs
G.A. - MARIGLEN NIGHT MANAGER
|
|
CLASS 6. NOVICE DOG (1.1)
Absent |
|
CLASS 7. GRADUATE DOG (7.1)
1st:- MELLISH, Mr P. - GEMSETT
POLE POSITION FOR MONBREC
2nd:- ATYEO, Ms. J. & Mr.
A. Taylor - SAMELEN HARRIS TWEED
3rd:- DAVIS. Mrs Y. -
MERLEYCOPSE DREAM MACHINE
RES:- JENNINGS, Ms. C. -
CANTERIS COOL FOR CATZ
VHC:- TOMPSETT, Miss. F. -
RADBROOKS SLOOP JOHN B |
|
CLASS 8 POST GRADUATE DOG (8.4)
1st:- MARTIN, Mrs R & Miss
R. - QUENSHA CAST NO SHADOW OVER SUNHOUSE
2nd:- SHARPLES. Mrs. M. -
KANIETTER SILVERSTONE
3rd:- DENNIS, Mrs J. & Mrs
G. BROWN - MARIGLEN TOP GEAR
RES:- WILLIAMS, Mr.S.&
Mrs.M - RICHECCA COLOUR OF LOVE
|
|
CLASS 9. LIMIT DOG (11.1)
1st:- SYKES, Mr R.H. & Mrs
G.M - DARAQUIST BARRY A REEF JW
2nd:- HARRADINE, Miss E.J -
MANDYSET LEAVE IT TO LEWIS AT HALLIANA
3rd:- SCHONEVILLE, Mr P. &
Mrs DERRY. A. - BALVENIE CLANDESTINE JW
RES:- NEATH. Mrs J - ALBADORA
REMEMBER ME
VHC:- MELLISH, Mr P. - WALSHAW
BLINDED BY LOVE FOR MONBREC
|
|
CLASS 10. OPEN DOG (7.1)
1st:- KELLY, Mr N.R. & Mrs
J.K - SH CH RICHECCA SHADES OF GREY JW
2nd:- BRYANT, Mr. Ms,& Miss
E.M.C. & Mrs. HOLLIS, V.L. - SH. CH. PHENSET BLUE MAX
3rd:- COLLIER, Mr S. & Mrs
M - SH. CH. GAMERIGHTS MR BLUE SKY AT ROSZARKE (IMPBEL)
RES:- DENNIS, Mrs J. - MARIGLEN AUDI |
|
CLASS 11. SPECIAL BEGINNERS DOG (6)
1st:- MELLISH, Mr P. -
WATTLEWOOD SILVER ARROW TO MONBREC
2nd:- STEWART, Mrs H.S. &
Prof. S.M. QUENBY - TATTERSETT GALILEO
3rd:- BENNET. Miss E. &
Mrs. C. - MARIGLEN BLUE STAR
RES:- ATYEO, Ms. J. & Mr.
A. Taylor - SAMELEN HARRIS TWEED
VHC:- DAVIS. Mrs Y. -
MERLEYCOPSE DREAM MACHINE |
|
JUDGE Mr. LES WELLER (JULDEANE)
Suntop Memorial Award (Yearling
Dog or Bitch) |
SUNTOP MEMEORIAL AWARD (YEARLING
DOG OR BITCH) (8.1)
1st:- TUCKER, Mrs C.J -
NIDDBECK SMOKEY OPAL AT WALSHAW
2nd:- LOAKES. Mrs. S.D. -
GOLDBIRCH WINGS OF DESIRE JW
3rd:- SCHONEVILLE, Mr P. &
Mrs DERRY. A. - HAWKLAWN KHAMSIN AT BALVENIE
RES:- WATTS. Mr J. & Mrs P
& D. - HARTSETT LAST TANGO
VHC:- WATKIN, J.W - VALSETT
STARLITE ROMANCER
|
|
Suntop Memorial Award (Open Dog
or Bitch) |
SUTOP MEMORIAL AWARD (OPEN DOG
OR BITCH) (19.4)
1st:- SCHONEVILLE, Mr P. &
Mrs DERRY. A. - BALVENIE CLANDESTINE JW
2nd:- TUCKER, Mrs C.J - WALSHAW
DATE WITH DESTINY JW
3rd:- DAY, Mrs J - MANDYSET OH
BOY AT DECOVERLEY
RES:- DEERING, Mrs.D. - SKYLARK
OF ROSETIMBER
VHC:- BENNET. Miss E. &
Mrs. C. - MARIGLEN BLUE STAR
|
|
|