SESS CHAMPIONSHIP SHOW 2010 RESULTS DOGS
Dog Judge Mrs Valerie Foss (Elswood)
Dog CC 59. Sayers
Mrs C & Dennis Mrs J.M. SH CH MARIGLEN BLUE FLAME FOR CHRISTTER
Res CC 26. Goutorbe
Mrs R.E. REDHARA BOBBY DAZZLER JW
Best Puppy Dog 31.
Henry Dr C.J. & Mrs M.C. BEECHANGER DUKE OF ARGUS
Best Veteran Dog 34.
Holland Mrs F. MANDYSET DIRTY DANCING |
Class 1. MINOR PUPPY DOG .(4.1)
1st 31. Henry Dr C.J. & Mrs M.C.
BEECHANGER DUKE OF ARGUS
2nd 52. Murray Mrs J.A. & Berry Miss G.L
HARVANCOURTS MIRACLE
3rd 45. Mellish Mr & Mrs P. HARVANCOURT
MIRACLE TOUCH FOR MONBREC
|
|
Class 2. PUPPY DOG (1)
1st .36. Jones. Mr & Mrs N.J. KERRIMERE
CATCH A DREAM FOR REDBORNSTOKE
|
|
Class 3. VETERAN DOG (2)
1st.34. Holland Mrs F. MANDYSET DIRTY DANCING
2nd 39. Kirch Mr & Mrs D. SOUL MATE OF SORBUS
|
|
Class 4 JUNIOR DOG (2.1)
1st. 73. Thompson Mrs J. RAVENSETT RALPH LAUREN |
|
Class 5. YEARLING DOG (5.1)
1st. 77. Watkins Ms T. MARIGLEN SNOWDRIFT AT HAYWORTH
2nd. 6. Bridgewater W & D. Davies R &
Jeffery B. BRUCELM DIAMOND HARRY ROCKS BRIDGELLA
3rd 18. De Bok MR L. FANTAILS KEEP THEM TALKING.
RES. 33. Hill Mr D.J. & Mrs C.A. MANDYSET
SLIPPERY CUSTOMER
|
|
Class 6 NOVICE DOG((1)
1st. 45. Mellish Mr & Mrs P. HARVANCOURT
MIRACLE TOUCH FOR MONBREC |
|
Class 7 GRADUATE DOG (5.1)
1st. 6. Bridgewater W & D. Davies R &
Jeffery B. BRUCELM DIAMOND HARRY ROCKS BRIDGELLA
2nd 29. Harradine Miss E.J. MANDYSET I SHOT
THE SHERIFF
3rd 47. Montgomery Mrs D.C. RADLAKE ROYAL BUNTING
Res. 58. Salmon Miss A. BURLEYCOTT IRISH CREAM |
|
Class 8 POST GRADUATE DOG(9.1)
1st. 50. Mottishaw Mrs C. UPPERWOOD BLUE PRINT
2nd. 3. Ball Mrs A & Morgan Mrs D.
GEMASETT I AM LEGEND
3rd. 25. Goutorbe Mr D & Mrs R. UPPERWOOD
SIGNATURE BY REDHARA
Res. 67. Sketchley Mrs L. KERRIMORE ROYAL DESIGN
Vhc. 13. Darley Mr A.G. & Mrs P..M..
SEVERNSETT MASK OF ZORRO
|
|
Class 9 LIMIT DOG (5.1)
1st. 44. Loakes Mrs S.D. GOLDBIRCH GUYS N
DOLLS JW
2nd 1. Arkley Miss L .. HARTSETT POETRY IN MOTION
3rd. 75. Tucker Mrs C.J. WALSHAW MOONSTORM JW
Res. 22. Fisher Mrs G.O. & Mr G.W.
BEECHANGER WAGTAIL
|
|
Class 10 OPEN DOG ( (6.1)
1st 59. Sayers Mrs C & Dennis Mrs J.M. SH
CH MARIGLEN BLUE FLAME FOR CHRISTTER
2nd. 26. Goutorbe Mrs R.E. REDHARA BOBBY
DAZZLER JW
3rd. 40. Kirsch Mr & Mrs D SHINING STAR OF SORBUS
Res. 78. Wright Mrs A. FISHWICK DANCING LAD
VHC. 21. Deville Mr E. SH CH SWANERY MAGIC LEGEND
|
|
Class 11 SPECIAL BEGINNERS DOG (2.1)
1st. 58. Salmon Miss A. BURLEYCOTT IRISH CREAM |
|
|