SESS CHAMPIONSHIP SHOW 2012 RESULTS DOGS
to open this page for printing without the menus click
here
Sess Championship Show 2012 Results Dogs
Dog Judge Mrs Jill Kelly (Richecca)
Dog CC Mrs R.J. Croft, FENCEFOOT FOND MEMORY JW
Res. CC Ms M Withey & Ms F Mitchell,
SUNSPRAKE RAGING STORM OVER SCRATCHWOOD JW
Best Puppy Mrs A Derry & Mr P Schoneville,
BALVINE CLANDESTINE
Best Veteran Dog Mr & Mrs D Kirsh, SHINING
STAR OF SORBUS |
Class 1 Minor Puppy Dog (8)
1st. Mr & Mrs J.W. Watkin, VALSETT STARLITE UP 'N' SHINE
2nd. Mrs S Dale, UPPERWOOD SUMERTIME BLUES
3rd. Mrs G.O. Fisher & Mr G.W., BEECHANGER DUSTY MILLER
Res. Mrs M.P. Croft & Mrs S Littlechild, RAVENSETT ROYAL
LEGACY WITH THISTLESETT
VHC. Miss F. Tompsett, RADBROOKS GOD ONLY KNOWS |
|
Class 2 Puppy Dog (5)
1st.Mrs A Derry & Mr P Schoneville, BALVINE CLANDESTINE
2nd. Mrs P Harris, CULVERWELL FIRST FOOTER INTOKONAKAKELA
3rd. Mrs J.M. Lynn, CULVERWELL CAPTAIN JACK
Res. Mrs N Hunt, DREAMSETT WINTER STAR
Vhc. Mr & Mrs P Mellish, MANDYSET DON'T STOP ME NOW AT MONBREC |
|
Class 3 Veteran Dog (5)
1st. Mr & Mrs D Kirsh, SHINING STAR OF SORBUS
2nd. Mr M.M. Slack, RAVENSETT DARK FIRE
3rd.Mrs C.J. Tucker, WALSHAW MOONSTORM
|
|
Class 4 Junior Dog (2)
1st. Mrs W & Miss K Whittington, JULDEANE EXCALIBUR
2nd. Mrs B Ferrick, CANONSETT FALLING IN LOVE |
|
Class 5 Yearling Dog (7)
1st.Mrs W & Miss K Whittington, JUlDEANE EXCALIBUR
2nd.Mrs C Mottishaw, UPPERWOOD HOORAY HENRY JW
3rd. Mrs E Birch & Mrs C West, HITIDES GINGERBREAD MAN
Res. Mrs H Lenzi, PILSDON FLASH HARRY
VHC. Mrs J Atyeo, HAZEYSUNSETT VIVALDI |
|
Class 6 Novice Dog(2)
1st Mrs P Harris, CULVERWELL FIRST FOOTER INTOKONAKAKELA
2nd Mrs B Ferrick, CANONSETT FALLING IN LOVE |
|
Class 7 Graduate Dog (1)
1st. Miss B Pead, SPARSETT HEMBURY EXPLORER OF LAKEVIEW |
|
Class 8 Post Graduate Dog(4)
1st. Mrs N.J. Shadwell, CANONSETT GRIN N' BEAR IT
2nd. Mr M.M. Slack, RAVENSETT RENAISSANCE
3rd. Miss A Salmon, BURLEYCOTT IRISH CREAM
Res. Mr & Mrs K.J. Warrington, CULVERWELL CAUSING CHAOS
|
|
Class 9 Limit Dog (9)
1st. Mrs R.J. Croft, FENCEFOOT FOND MEMORY JW
2nd. Ms M Withey & Ms F Mitchell, SUNSPRAKE RAGING STORM OVER
SCRATCHWOOD JW
3rd. Mrs & Ms Hacking, BENRAE ROYAL VARIETY
Res. Bridgwater, Davis, Slack & Jeffery, BRUCELM DIAMOND HARRY
ROCKS BRIDGELLA
VHC. Mr & Mrs D Oliver, BRAMSTORM WALK THE LINE |
|
lass 10 Open Dog (5)
1st. Mr & Mrs J.W. Watkin, SH CH WANSLEYDALE ROWANBERRY OF VALSETT
2nd. Mrs G.O. Fisher & Mr G.W., SH CH BEECHANGER WAGTAIL JW
3rd. Mrs S D Loakes, SH CH GOLDBIRCH GUYS N DOLLS JW ShCM
Res. Ms T Watkins, SH CH MARIGLEN SNOWDRIFT AT HAYWORTH |
|
Class 11 Special Beginners Dog (5)
1st. Mrs W & Miss K Whittington, JUDEANE EXCALIBUR
2nd. Mrs N.J. Shadwell, CANONSETT GRIN N' BEAR IT
3rd. Miss A Salmon, BURLEYCOTT IRISH CREAM
Res. Mr & Mrs K.J. Warrington, CULVERWELL CAUSING CHAOS
VHC. Miss B Pead, SPARSETT HEMBURY EXPLORER OF LAKEVIEW |
|
|
|